Powtórne
leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe to zabieg znany pod potoczną nazwą leczenia kanałowego. Sprawdza się jako skuteczna kuracja na zapalenie miazgi, martwicę lub złamania. Mimo że leczenie kanałowe „zabija” ząb i pozbawia go „czucia”, to w niektórych przypadkach wymagane jest powtórne leczenie kanałowe. Ponowne leczenie kanałowe to kolejne podjęcie się wyleczenia zęba, który już przechodził leczenie kanałowe.
Konieczność drugiego zabiegu może być spowodowana nieprawidłowym wykonaniem go za pierwszym razem. Istnieją też inne czynniki, wykonania takiego zabiegu jak:
- dodatkowe kanały zębowe — nieodnalezione podczas pierwszego zabiegu lub które były na tyle trudno dostępne, że nie dało się ich całkowicie wyleczyć,
- perforacje komory i korzenia zęba,
- złamane i nieusunięte narzędzia,
- próchnica, która odsłaniając wyleczone kanały, skutkuje infekcją bakteryjną, lub inne naruszenie korony leczonego zęba.
Leczenie kanałowe
pod mikroskopem
Powtórne leczenie kanałowe może nie być koniecznie, jeśli wcześniejsze leczenie zostanie przeprowadzone bezbłędnie. W związku z tym coraz bardziej popularne jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Specjalny sprzęt umożliwia powiększenie zęba. Dzięki temu wieloetapowe i skomplikowane leczenie stomatologiczne staje się bardziej precyzyjne.
Co więcej, leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu jest idealne na bardzo zaawansowane zatrucie zęba. Przede wszystkim ze względu na zapewnienie krótszego czasu leczenia i dokładniejszego oczyszczenia systemu kanałowego zęba. Dzięki temu również i braku ponownej infekcji. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to przede wszystkim gwarancja niepowtarzania zabiegu. To także większa skuteczność w wyjątkowo trudnych przypadkach. Ponadto sprawia, że jest to zabieg warty swojej ceny.