Laser biostymulacyjny
Leczenie chorób błony śluzowej
Nowoczesny laser biostymulacyjny, poprzez zastosowanie różnych długości fal posiada możliwość pracy w trybie chirurgicznym oraz biostymulacyjnym.
Długość fali 980 nm, dzięki dużej zdolności absorpcyjnej tkanki miękkiej uzyskuje doskonałe efekty w mikrochirurgii stomatologicznej. Efekty pracy są najszybsze i jednocześnie najbezpieczniejsze, w porównaniu do innych długości fali. Zabieg przy użyciu lasera jest bezbolesny, bezkrwawy a po zabiegu nie ma konieczności zakładania szwów.
Znieczulanie i zatrzymywanie krwawienia
Druga długość fali, 635nm, znajduje zastosowanie w biostymulacji. Stosowanie lasera biostymulacyjnego znacząco redukuje czas gojenia poprzez przyśpieszenie zabliźniania się ran po ekstrakcjach, podcinaniu wędzidełka, resekcji oraz po zapaleniach tkanki ozębnowej. Promieniowanie laserowe poprzez swoje właściwości sterylizujące działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo oraz skutecznie aktywizuje regenerację komórek. Dodatkowo powoduje także zanik objawów szczękościsku. Laser biostymulacyjny jest bardzo użyteczny przy obrzękach, opryszczce wargowej i zapaleniach miazgi. Co więcej użycie lasera zapobiega stanom zapalnym oraz jest bardzo przydatne w leczeniu nerwobólów.
Podsumowując zastosowanie lasera poprawia terapeutyczne skutki zabiegów, zmniejsza ryzyko infekcji i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek. Ponieważ terapia laserem biostymulacyjnym jest bezinwazyjna, często może zastąpić leczenie farmakologiczne. Co ważne jest to istotne szczególnie dla pacjentów, którzy są uczuleni na leki oraz maja niską odporność. Te właściwości sprawiają, że znajduje on bardzo szerokie zastosowanie w czasie leczenia po zabiegu implantologicznym. Wszystko dzięki promieniowaniu czerwonemu, które jest generowane przez laser. Działanie urządzenia polega na pobudzeniu do pracy komórek, dzięki czemu ich mitochondria zaczynają lepiej pracować co wpływa na czas gojenia.
Rezerwuj wizytę w Malottki Clinic
Pozostałe usługi stomatologiczne